Typisch Nederlands

Alina | Ogolna | 2008-10-31, 17:23

Holendrzy są zimnego wychowu. Gdy przyjechałam tutaj ponad 20 lat temu myślałam, że w tych chłodniejszych miesiącach roku po prostu zamarznę. Wprawdzie temperatury nie są takie niskie jak u nas w zimie, ale często wiejący wiatr robi swoje. W naszym starym, a obecnie już zabytkowym budynku jedynym ogrzewaniem był i jest piec gazowy w centralnym pokoju. Jak się porządnie nagrzało to było bardzo przyjemnie, ale wyobraźcie sobie temperaturę, jaka panowała w zimowe wieczory w sypialni i łazience. Brrr... A jednak przywykłam do tego szybciej niż myślałam i teraz nie wyobrażam sobie spania w pomieszczeniu z centralnym ogrzewaniem. Chociaż uwielbiam ciepło... ale kto nie!
(Dalej…)

Strachy na lachy

Alina | Ogolna | 2008-10-20, 22:38

Kiedyś byłam subskrybentką różnych magazynów, głównie branżowych, o muzyce i mediach. Do dzisiaj zalegają na strychu i oczywiście żal wyrzucić, bo a nuż jeszcze się któryś z nich do czegoś przyda. Stare Billboardy, Music & Media czy Rolling Stone czekają na swój ponowny 'moment of glory':) Obecnie jestem abonentką holenderskiego dwumiesięcznika Landleven, luksusowego magazynu o życiu poza miastem. Uwielbiam go, bo są tam interesujące artykuły na tematy, które dotyczą także mojego leśno-wiejskiego życia, ale w lepszej wersji. Magazyn ma wydźwięk pozytywny, inspirujący... i to tam znalazłam opisy, jak zrobić strachy na wróble. Holendrzy mówią 'vogelverschrikker' czyli odstraszacze ptaków.
(Dalej…)

Nie ma mnie...

Alina | Ogolna | 2008-10-07, 22:28

Bo jestem na grzybach. Nie będę już o tym pisać, bo ile można, ale każdego dnia lecę jak na skrzydłach i wracam z torbą pełną podgrzybków, a ostatnio nawet rydzów... ach, miałam o tym nie pisać.. Czyste szaleństwo! Korzystam z ostatniego okresu, aby nacieszyć się lasem, pogodą i właśnie grzybami, głównie zamszowymi podgrzybkami. Wkrótce napiszę tekst o naszych strachach i o tym, że ktoś ukradł im ubrania.
(Dalej…)

Alina Dragan RSS Feed

© 2007 Alina Dragan. All rights reserved worldwide.